منو قطره

NFT چیه؟

در این مقاله با NFT آشنا می شویم.

برای مشاهده اسلایدها را ورق بزنید

"NFT چیه؟"

برای اینکه با مفهوم NFT آشنا شویم یا مبحث دارایی شروع می کنیم ، در بازاز دو نوع دارایی دیجیتال وجود دارد:

1.دارایی تعویض پذیر یا قابل معاوضه

2.دارایی تعویض ناپذیر یا غیرقابل معاوضه

1.دارایی تعویض پذیر یا قابل معاوضه:

همانطور که از اسمشان پیداست می توانند به یکدیگر تبدیل شوند و ارزش تمام آنها یکسان است. دلار آمریکا یک دارایی قابل تعویض است.

2.دارایی تعویض ناپذیر یا غیر قابل معاوضه:

اما اگر کسی از شما بپرسد قیمت یک لپتاب در تهران چقدر است؟ شما از او می پرسید کدام لپتاب؟ زیرا قیمت هر یک از آنها متفاوت است. زیرا هر یک با دیگری متفاوت است.

توکنNFT مخفف چه عبارتی است؟

Non-Fungile-Token که به اختصار NFT می گویند. در متن فارسی به توکن غیر قابل تعویض ، توکن مثلثی(یعنی مثل و مانندی ندارد) ترجمه شده است و یک توکن منحصر به فرد(یونیک) بوده وبا هیچ چیز دیگری قابل تعویض نیست.

ویژگی های توکن :

نادر بودن، مالکیت حقیقی، غیرقابل تقسیم بودن، منحصر به فرد بودن

قابلیت انتقال و معامله:

توکن های غیر مثلثی می توانند سریع و آسان روی کیف پول های دیجیتالی در موبایل و کامپیوتر شخصی منتقل و در صرافی ها معامله شوند.

کاربرد

برای هنرمندانی که در عرصه دیجیتال فعالیت می کنند، محافظت از کپی رایت یا همان حق نشر همیشه یک چالش اساسی بوده است، با استفاده از نوآوری NFTیک نفر می تواند یک اثر هنری را خریداری کرده وبا استفاده از بلاک چین، مالکیت فرد بر اثر هنری اثبات می شود.

دارایی های مجازی و واقعی:

Ethereum Name Servis که ارائه دهنده دامنه ETH است، این دامنه ها را به توکن های غیرمثلثی تبدیل کرده است. به این ترتیب مالکیت این دامنه ها تضمین شده است. افراد با NFT می توانند در نیای مجازی فعالیت کنند و زمین ، خانه و وسایل خاص داشته باشد.

چه کسانی از آن استفاده می کنند؟

در حال حاضر طرفداران بسیاری دارند و هنرمندان، نام های تجاری و بازی کنندگان(بازی های ویدویی)با فرهنگ های مختلف از آن بهره می گیرند.

اینستاگرام قطره

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود و ثبت نام قطره