منو قطره

در این مقاله با 7 سبک مهم در تصویرسازی آشنا می شویم

برای مشاهده اسلایدها را ورق بزنید

"7 سبک مهم در تصویرسازی"

سبک چیست؟

سبک بیانگر هویتی مشخص یا قالب و فرمی قابل تشخیص در کار هنرمند است. که به رفتار هماهنگ و شخصی او در قبال جزییات، ترکیب بندی و استفاده از آن مربوط می شود.

هنر رئالیستی یا بازنمایانه:

در هنر رئالیستی یا بازنمایانه، هنرمند اشاره مستقیم به مشاهدات و واقعیت ها دارد که خود آن را دیده یا تجربه کرده است. برای ارائه بصری یک واقعیت، هنرمند می کوشد با دقتی عکاس گونه جزییات را آشکار کند.

هنر سوررئالیستی(فراواقعی)

اجزای تصاویر سوررئالیستی ، به گونه ایی کنار هم قرار می گیرند که یاد آور رویاها، کابوس ها و توهم ما باشند.

هنر امپرسیونیستی:

در اینهنر ، هنرمند می کوشد تصویری را ثبت کند که ذاتا متغییر وگذر است. در هنر امپرسیونیستی، ترکیب بندی تا حدی بی فرم و ساختار است و پیکره ها مدام به شکلی فرعی و جانبی بدل می گردند، رنگ ها می شکنند و در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

هنر اکسپرسیونیسم:

در این سبک ، تمایل شدیدی به متنوع کردن چیزها از واقعیت موجود دیده می شود. یعنی برفرمی و چیزی اساسی و ساختاری در واقعیت تاکیدد خاص می گردد. اکسپر سیونیسم در وهله نخست ، هیجان ذهنی و واکنش حس هنرمند استنسبت به واقعیتی که مشاهده می کند.

هنر ساده نگار(ناییف)

در برخورد با این هنر چیزی که به نظرمان میاد، ناتواننایی تصویرساز از ارائه واقعیت از طریق تکنیک و شیوه کارش است. ویژگی بارز هنر ساده نگار، ساده سازی هر چیزی است که دیده و تجربه کرده ایم. در این هنر پرسپکمیو و آناتومی معنا ندارد.

هنر بومی(Folk Art)

هنر بومی به فرهنگهای بومی اشاره دارد که غالبا به صورت گروه های نیرومند قوی، در محیطهای محدود می زیسته اند. در آثار هنری فرهنگ بومی به طرز آشکار، سنت ها ، نقشمایه ها، شکل ها و حالات خطوط، رنگ ها و حجم ها مشخص و متمایز است.

هنر طنز(کارتونی)

در طرح های کارتونی یا طنزآمیز، طراح به شیوه هایی طنزگونه در کار متوسل می شود. اغراق کردن، پوچ نمایی، عدم رعایت تناسب میان چیزها و ناسازگار بودن عناصر و شخصیت ها یا موقعیت ها ، برای ایجاد خنده یا دست کم لبخند به کار می رود.

7 سبک مهم در تصویرسازی در پیج اینستاگرام قطره

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود و ثبت نام قطره