منو قطره

در این مقاله با هفت روش اصول طراحی کاراکتر آشنا می شویم

اصول طراحی کاراکتر

در این مقاله با هفت روش اصول طراحی کاراکتر آشنا می شویم

برای مشاهده اسلایدها را ورق بزنید

"اصول طراحی کاراکتر"

مخاطبین شخصیت خود را شناسایی نمایید

به مخاطبین خود فکر کنید. آیا مخاطبین شما کودکان هستند؟ بنابراین باید از رنگ های روشن و اشکال پایه استفاده کنید. اگر برای یک مشتری خاص کار می کنید، مخاطبین از قبل قبل تعیین شده اند.

شخصیت در چه مکانی نمایان خواهد شد

شخصیت شما در چه مکانی و از طریق چه رسانی نمایش داده می شود؟ این موضوع اثر مستقیمی بر طراحی شما دارد . برای مثال، اگر برای صفحه نمایش یک تلفن همراه طراحی می کنید نیازی به ویژگی ها و جزئیات بیش از حد ندارید.

درباره شخصیت های معروف جستجو کنید

تحلیل و بررسی این موضوع که چرا برخی از شخصیت ها تا این حد معروف و محبوب شده اند می تواند به شما کمک کند. در ایت مورد با کمبود مطلب مواجه نمی شوید زیرا شخصیت های زیادی در انیمیشن ها تبلیغات تلویزیونی و… وجود دارند. این شخصیت ها را مورد بررسی قرار دهید وبه دلیل موفقیت آنها پی ببرید.

از کیفیت های مختلف خطوط استفاده کنید

در اصول طراحی کراکتر خطوطی که برای طراحی کاراکتر استفاده می کنید می تواند به توصیف بهتر شخصیتتان  کمک کند. خطوط صاف، ضخیم، نرم، گرد و غیره می توانند نشان دهنده شخصیت بامزه، خوشحال و مهربان باشد. از طرفی خطوط ناصاف، تیز و خراشیده نشان دهنده شخصیت ناآرام و نامنظم باشد.

از ویژگی های اغراق شده استفاده کنید

اغراق کردن در مورد ویژگی های یک شخصیت می تواند موجب شود آن ویژگی بزرگتر و پررنگ تر از واقعیت نشان داده شود. ویژگی های اغراق شده، می تواند به مخاطب در تشخیص خصوصیات اصلی یک شخصیت کمک کند. اگر شخصیت شما قوی است. سعی کنید اندازه های بازو را در اندازه غیر طبیعی و بزرگ طراحی کنید.

استفاده با دقت از رنگ

رنگ ها می توانند به ابراز هویت یک شخصیت کمک کند. مثلا رنگ های تیره مانند مشکی، بنفش وطوسی نشان دهنده تمایلات منفی و خصمانه است. رنگ های روشن مانند سفید ، آبی، صورتی، زرد نشان دهنده پاکی ، خلوص ومثبت بودن شخصیت است.

اکسسوری را اضافه نمایید

اکسسوری ولباس می تواند بر ویژگی های خاص یک شخصیت تاکید کند. به عنوان مثال لباس های ژولیده برای شخصیت های فقیر بکار می رود و لباس های تجملاتی و پرزرق و برق برای افراد مرفه و طبقات بالا استفاده می شود. اکسسوری همچین می تواند شخصیت را گسترش دهد، مانند استفاده از یک طوطی بر روی شانه یک دزد دریایی.

این مقاله در اینستاگرام قطره >

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرهاد
میهمان
فرهاد
1 سال قبل

بسیار عالی بود

ورود و ثبت نام قطره